سوابق سرمایه گذاری

آموزش

بهداشت و درمان

اشتغال و فقرزدایی

ترویج حمایت‌گری

پروژ‌ه‌های حوزه آموزش موسسه نوید

آموزش حین تولید در هنرستان‌ها
جامعه یاوری فرهنگی

موضوع حمایت :

طرح «تولید حین آموزش» تلاش دارد تا با تجهیز کارگاه‌های فنی هنرستان‌ها، فضای تولید و فراگیری مهارت‌های عملی و زمینه ورود به بازار را برای دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار فراهم آورد.

در این پروژه دختران هنرستانی رشته طراحی و دوخت لباس در استان خراسان جنوبی مهارت‌های لازم تکمیلی برای ورود به بازار کار پس از پایان دوره رسمی تحصیل را فراخواهند گرفت.

تدوین و انتشار کتاب کسب‌وکارهای اجتماعی
مدرسه توسعه پایدار
مدرسه توسعه پایدار

موضوع حمایت :

حمایت مالی از فرایند تولید و تدوین کتاب کسب‌و‌کارهای اجتماعی در ایران، موضوع طرح مدرسه توسعه پایدار است. این کتاب که ماحصل یک پژوهش میدانی خواهد بود، با بررسی نمونه‌های منتخب ایرانی از کسب‌و‌کارهای اجتماعی به معرفی و تبیین این مفهوم و ابعاد مختلف آن برای فعالین اجتماعی و علاقمندان این حوزه خواهد پرداخت.

توسعه مهارت‌آموزی مبتنی بر برنامه‌نویسی
موسسه فرشته کاریار
موسسه فرشته کاریار (کاریار کالج)

موضوع حمایت :

آموزش مهارت‌های حوزه IT با رویکرد جذب در فرصت‌های شغلی موضوع طرح کاریار است. هدف این طرح توسعه اقتصادی از طریق توانمندسازی اقتصادی جوانان کم‌برخوردار ساکن مناطق محروم با ارائه آموزش‌های کاربردی در حوزه کدنویسی و افزایش اشتغال‌پذیری آن‌ها است.

 

کتابخانه پلتفرمی آنلاین
موسسه جادوی رنگین کمان (بوم)
موسسه جادوی رنگین کمان (بوم)

موضوع حمایت :

کتابخانه‌ی پلتفرمی بوم که برای دانش‌آموزان و کودکان مناسب‌سازی شده است، سعی می‌کند خلا دسترسی دانش‌آموزان به کتاب‌های ادبیات با کیفیت را بهبود داده و همزمان این تجربه، با لذت خواندن و یادگیری همراه باشد. تولید و بومی‌سازی محتوای متناسب با نیازهای کودکان ایرانی در هر منطقه فرهنگی و قومی، افزایش دسترسی کودکان مناطق کم‌برخوردار به کتابخانه‌ها و جاانداختن فرهنگ کتاب‌خوانی در کودکان، از اصلی‌ترین فعالیت‌های کتابخانه پلتفرمی بوم است.

پروژ‌ه‌های حوزه بهداشت و درمان موسسه نوید

حمایت مالی برای ایجاد تاب‌آوری سازمانی
انجمن اهدای عضو ایرانیان

موضوع حمایت :

حمایت جاری از فرایندهای عملیاتی مشخص و ایجاد و راه‌اندازی واحد درآمدزایی پایدار در راستای کمک به پایدارسازی خدمات انجمن اهدای عضو است.
در همین راستا پروژه‌های زیر تعریف گردید:
 
۱- تدوین کتاب جامع فراهم‌آوری اعضای پیوندی
۲- طرح آموزش ضمن خدمت معلمان و محتوای کتب درسی
۳- برگزاری برنامه نوین آموزش جامع تیم‌های فراهم‌آوری اعضای پیوندی (New IrOSS)
۴- دوره آموزشی تخصصی رویارویی با خانواده افراد مرگ مغزی (IrFASC)
۵- طرح ملی پایش راهبردی تصویر افکار عمومی

پروژ‌ه‌های حوزه اشتغال و فقرزدایی موسسه نوید

ساخت کشتگاه خورشیدی
هنگام
شرکت طرح و ساخت هنگام (اُرگانیا)

موضوع حمایت :

تاسیس کشتگاه خورشیدی شهر آفتاب (اُرگانیا) با هدف کارآفرینی اجتماعی، رفع آسیب‌های اجتماعی از طریق کارآفرینی و اشتغال پایدار و سازگار با مشخصات طبیعی، فرهنگی و اقلیمی با تاکید بر توانمندسازی اقشاری که از فرایند توسعه اجتماعی به حاشیه رفته‌اند طراحی شده است.

با تکمیل این پروژه ۵۰ شغل پایدار برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شده و محصولات تولیدی آن قابلیت صادرات خواهند داشت.

ویژگی بارز این پروژه استفاده حداکثری آن از انرژی‌های تجدید پذیر (نور خورشید، زمین گرمایی) بوده و در آن بازیافت آب مصرفی و استفاده مجدد از آن طراحی شده است.

توسعه روستایی و اشتغال‌زایی
روستاتیش

موضوع حمایت :

ایجاد بستر مناسب جهت توانمندسازی زنان روستایی از طریق عرضه محصولات روستایی و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای با مکانیزم تسهیلگری راه‌حل روستاتیش برای حل چالش‌های اجتماعی و اقتصادی و توسعه روستاها در این پروژه است.

تامین مالی خرد از طریق گروه‌های خودیار
تاک
موسسه توسعه خدمات مالی خرد (تاک)

موضوع حمایت :

حمایت از تشکیل و آموزش ۱۰۰۰ گروه خودیار و آماده‌سازی آن‌ها برای دریافت وام‌های خرد موضوع پروژه ارسالی موسسه تاک بود که در فاز نخست با اجرای پروژه در ابعاد ۱۰۰ گروه خودیار موافقت شد.

توسعه مرکز تماس غیرمتمرکز
موسسه رعد الغدیر
موسسه نیکوکاری رعدالغدیر

موضوع حمایت :

مرکز تماس رعد الغدیر ارائه‌دهنده سرویس‌های مبتنی بر کال‌سنتر است که در آن بازاریابی تلفنی، سنجش رضایت مشتریان، اجرای طرح‌های تحقیقاتی بازار و اجرای طرح‌های پژوهشی و افکارسنجی انجام می‌شود. تمامی ۱۷۰ نفر شاغل در این مرکز افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی بوده و این طرح برای کمک به اشتغال پایدار و استقلال مالی معلولان جسمی و حرکتی طراحی شده است.

حمایت موسسه نوید مبتنی بر پروژه توسعه این مرکز با هدف ایجاد ۶۰ شغل جدید تصویب شده است. 

ایجاد ۵ نهاد محلی با موضوع کسب‌و‌کار جمعی
بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان
بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان

موضوع حمایت :

شکل‌گیری و پایدارسازی ۳۰  گروه خودیار و صندوق‌های اعتبارات خرد محلی حداقل در ۵ شهرستان از استان سیستان و بلوچستان، پروژه ارائه شده از سوی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان است. این پروژه بر توسعه اجتماعی و اقتصادی زنان و مشارکت جوامع محلی تاکید دارد. ایجاد ۵ نهاد محلی با محوریت کسب‌وکار جمعی زنان از اهداف این پروژه است. آموزش مهارت‌های کسب‌وکاری، اجتماعی و حرفه‌ای به جامعه هدف به توسعه ظرفیت فردی و اجتماعی افراد انجامیده و در نهایت این افراد کیفیت زندگی خود و اجتماع‌شان را بهبود می‌بخشند.

پروژ‌ه‌های حوزه ترویج حمایت موسسه نوید

دوره آموزشی مشترک به منظور توان‌افزایی سمن‌ها
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه
جمعیت هلال احمر
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

موضوع حمایت :

این پروژه در تعامل با سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با هدف سازمان‌یافتگی بهتر سمن‌ها در هنگام وقوع بلایای طبیعی و افزایش سرمایه اجتماعی هلال‌احمر بین سمن‌ها و مردم انجام شد.

ورورد به حساب کاربری